Bir Dil Bir Kültür

Bir Dil Bir Kültür

Bir dil bir kültür neler kazandırmaz ki insana? Farklı hayatlar, farklı yaşantılar, bilinmeyen birçok dil var dünyada. Bu makalem Rusça üzerine. Rusya, dünyadaki yüz ölçümü ve görselliği ile birçok insanın hayalleri içerisinde yer almaktadır. Bir Rusya’da eğitim ile neler öğrenebileceğimizi görebiliriz. Onların dilini, kültürlerini, sohbetlerini öğrenebilir zamanla onlar gibi olabiliriz.

Rusya’da dil kursu ile hayallerimizi gerçekleştirmemiz mümkündür. Azmin olduğu her yerde isteklerimiz vardır. Zaman ayırarak bu isteklerimize ulaşabiliriz. Rusça, sadece dili öğrenmek değil aynı zamanda o dili de yaşamaktır. Yaşayarak öğrenilen her bilgi kalıcılığını yitirmez. Önemli olan kendimizi öğreneceklerimize hazırlamaktır. Bu da psikolojiden kaynaklanır. Bir sözlükten bile çok şey öğrenirken neden kursuna gidip ayrıntılarını öğrenmeyelim ki? Bize yeterli olacak zamanı ayarlayıp kendimizi mutlu edebiliriz. Kurs saatlerini işinize göre de ayarlayabilirsiniz. Zihnimizi açıp ufkumuzu genişletebiliriz. Rusça günlük hayatta olduğu gibi birçok alanda da işimi görebilir. Büyük firmalarda iş arayışına girdiğimizde Rusça karşımıza çıkabilir. İşverenin isteği doğrultusunda bizlerden Rusça öğrenelim.

Rusya’da dil kursu dendiğinde aklıma ilk gelen kaliteli bir Rusça eğitimidir. Rusçayı en ince noktasına kadar öğretirken aynı zaman da beden dilimizi nasıl kullanacağımıza da yardımcı olmaktadır. Beden dili, kişinin kendisini daha iyi ve açık anlatabilmesi işlemini görür. Bunu yabancı dil olan Rusça ile birleştirdiğimizde ortaya çıkacak güzelliği aklımızdan silemeyiz. Bu kursların en iyi yönlerinden bir diğeri de kalıcı izler bırakmasıdır. Rusçayı özetle, vurdumduymazlıkla değil tane tane siz her noktasını öğrenene kadar anlatıyor olmasıdır.

Her yıl yüzlerce öğrenci dış ülkelerden ziyaret ya da eğitim amaçlı ülkemize gelmektedir. Aynı şekilde bizim ülkemizin çocukları da her sene Rusya’ya eğitim görmeye ve Rusya’nın kültürüyle tanışmaya gidiyor. Öğrendikleri Rusça dili ile ileriki hayatlarını garantileyen çocuklarımız, Rusya’nın güzelliklerini de anlatmakla bitiremiyor. Aldıkları eğitimin çok iyi olduğunu ve unutmamak için bilinçaltına teker teker kodladıklarını hevesle anlatıyor. Çocuklarımızın öğrendikleri bu bilgileri bizler de öğrenebilir, yeni nesillere aktarabilir ve bu sayede kendi çocuklarımızın gelişimlerine de katkı sağlayabiliriz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Aile Birleşimi İngiltere Vize Başvurusu

Aile Birleşimi İngiltere Vize Başvurusu

Amerika Vize Nedir?

Amerika Vize Nedir?

İşçi Güvenliği Neden Önemlidir?

İşçi Güvenliği Neden Önemlidir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir