Amerika Vize Nedir?

Amerika Vize Nedir?

Amerika vizesi, ABD Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Aynı zamanda ABD’ye seyahat etmek için alınan bir vizedir. Peki, Amerika vizesi nedir? ve nasıl alınır?

Amerika vize başvurusu sadece ABD Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri tarafından verilmektedir. Vize sahibi Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş yapma ve seyahat etme imkanı sunmaktadır. Amerika’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşı olarak gidecek kişilerin turizm, iş amaçlı, değişim programı, geçici çalışma vizesi ve diplomatik nedenlerden dolayı ABD’ye gidecek kişiler Amerika vizesine sahip olmalıdır. Vize başvurusu sırasında yanlış veya eksik evrak verilir ise Amerika vize başvurusu iptal olabilir. Bu sebeple başvuruların eksiksiz şekilde yapılması oldukça önemlidir.

EB-5 Vizesi Nedir?

Amerika’da yatırım yaparak süresiz oturma iznine sahip olmak isteyen kişiler EB-5 vizesi için başvuru yapmalıdır. Peki, EB 5 vizesi nedir? Amerika’da yatırım yaparak çalışmak isteyen kişiler EB-5 vizesi iççin başvuru yapmalıdır. Bunun için sizlerden istenilen koşulları sağlıyor olmanız oldukça önemlidir. EB-5 vizesine sahip olan kişiler Green Card için de başvuru yapabilir. Bu sayede Amerika’da hem yatırım yapabilir hem de çalışarak daimî ikamet etme imkanı elde edilebilir.

EB-5 vizesi için başvuru yapacak kişilerin en az lise mezunu olması gerekmektedir. Bu vize türü göçmen vize sınıfına dahil olmaktadır. Aynı zamanda bu vizeye hak kazanmak için vize sahibinin 1.000.0000 Amerikan Doları yatırımı yapması gerekmektedir. Birde yaygın bir şekilde alınan E-2 yatırımcı vizesi bulunmaktadır. E-2 yatırımcı vizesi, Türkiye ile ABD arasında ticari amaçlı yapılacak işler de alınan bir vize türüdür. Bu vize türüne başvuru yapacak kişilerin aktif olarak bir iş yapması veya şirket açması gerekmektedir. E-2 vizesi ya da EB-5 vizesi gibi vize programlarına başvuru yaparken profesyonel destek alınması son derece önemlidir. E-2 yatırımcı vizesi için istenilen şartları sağlıyor olmalısınız.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Aile Birleşimi İngiltere Vize Başvurusu

Aile Birleşimi İngiltere Vize Başvurusu

İşçi Güvenliği Neden Önemlidir?

İşçi Güvenliği Neden Önemlidir?

Bir Dil Bir Kültür

Bir Dil Bir Kültür

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir