İşçi Güvenliği Neden Önemlidir?

İşçi Güvenliği Neden Önemlidir?

Ege bölgesi iş güvenliği konusunda oldukça duyarlı bir bölgr haline gelmiştir. Son zamanlarda duyduğumuz işçi ölümlerinin aksine izmir osgb konusunda oldukça fazla çalışma yapmıştır. bunu aydın takip eder, aydın osgb konusunda oldukça hassastır ve bu konuda bir çok çalışmada bulunmuşlardır. 50’den fazla işçi çalıştıran işverenler bünyelerinde bir adet iş güvenliği uzmanı bulundurmak zorundadır.

Aynı zamanda bir adet iş yeri hekimi bulundurmaları önerilir. Bu sayede iş yerinde acil bir durum söz konusu olduğu zaman iş yeri hekimi acil müdehalede bulunabilecek ve hızlı tedavi seyasinde işçinin hayatta kalma olasılığı artacaktır. Bu sakatlanma ihtimalleri içinde geçerlidir. Doğru zamanda, doğru müdahale sayesinde sakatlıklar da engellenebilir. Bu ufak etkili önlem sayesinde insan hayatı kurtulabilmektedir. Son zamanlarda iş güvenliği ihtimalinden kaynaklarak sadece türkiyede yüzlerce işçi hayatını kaybetmiştir.

Bunun sebebi iş verenlerin sadece paraya odaklanması ve işçileri para kazanamaya giden bu yolda bir piyon olarak görmeye başlamaları, onlarında birer canlı olduklarını unutmalarından kaynaklanmadır. Bu hususta aydın osgb konusunda oldukça duyarlılık göstermiştir. Tüm bu kazalar sonucunda iş verenler bilinç kazanmış ve iş yerlerine birer uzman ve uzman hekim almışlarıdr. Bu sayede farkında bile olmadan sadece bir kaç ufak önlem alarak, belki yüzlerce işçinin hayatını kurtarmışlardır. İnsan hayatı hafife alınmaması gereken ve korunmak için her türl, önlemin alınması gereken bir unsurdur.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Aile Birleşimi İngiltere Vize Başvurusu

Aile Birleşimi İngiltere Vize Başvurusu

Amerika Vize Nedir?

Amerika Vize Nedir?

Bir Dil Bir Kültür

Bir Dil Bir Kültür

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir