Sızdıran Pencere ve Kapılar İçin Söve Kaplama

Sızdıran Pencere ve Kapılar İçin Söve Kaplama

Pencerelerin bina dış cephesine bakan kısımlarına uygulanabileceği gibi istenirse estetik ve zengin görünüm yönünden iç cephe sistemlerinde de uygulanabilir. Söve modelleri dış cephede iklim şartlarına sağlam her malzemeden yapılabilir. Günümüzde anında anında bütün inşaat firmaları yeni projelerinde binaların dış yüzeylerine mantolama çeşitleri uygulamaktadır. Dış cephede kaplama uygulamasının onlarca çeşidi mevcuttur. Dış cephe uygulamaları yapan mantolama firmaları uyguladığı bu işlemlerde kullanılan “mantolama malzemeleri” de değişkenlik gösterir.

Sızdıran pencere ve kapılar, özellikle de enerji korunumu sürecinde gerçekten de büyük bir problem oluşturmaktadır. Söve kaplama, bu sorunların üstesinden en net şekilde gelebilecek çözümlerden olacaktır. Dış cephe mantolama başlığı içerisinde incelenecek olan bu işlemlerde, yağmur sularının vesaire pencere aralıklarından sızması önlenecektir.

Kapı ve pencerelerde meydana gelmekte olan bu tarz sızdırma durumları sonucunda hem hava sirkülasyonu sağlanıyor hem de diğer taraftan yağmur sularının da girişi görülüyor. Yapılacak olan söve işlemlerinde ise bunun önüne geçmek mümkün olmaktadır. Kullanılacak olan malzemeler de çeşitlilik gösterecektir. Ekonomik ve bütçe dostu olan malzemelerin kullanılması amaçlanacaktır.

Ahşap görünümlü dış cephe kaplama içerisinde yer almakta olan bu projelerde, estetik birtakım kaygıların da göz önünde olduğu bilinmektedir. Bu yüzden diyebiliriz ki bugün en çok tercih edilmekte olan projeler arasındadır. Villalarda, toplu konut projelerinde, iş yerlerinde ve daha birçok yerde, bina mimarisi ile uyumlu olacak şekilde bu projelere yer verilmektedir. Dış cepheyle uyumlu olan söve tasarımlarının tabii ki belirli bir masa başı tasarım süreci de vardır.

Tasarımcıların çeşitli tasarım programları aracılığıyla oluşturmuş oldukları söve projelerinde en önemli amaç, ısı yalıtımıyla ilişkilidir. Enerji verimliliği sağlar, bütçede ekonomi sağlar. Mimari açıdan da estetik bir görüntü oluşturulması sağlanır. Binanızın ilk başta uygun şekilde incelenmesi gerekecektir. Bu şekilde mimari açıdan uyumlu diyebileceğimiz söve projelerinin oluşturulması sağlanacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Torun Banyo Dolabı Tasarımı

Torun Banyo Dolabı Tasarımı

Elektronik Sigara

Elektronik Sigara

Profesyonel Dış Cephe Kaplama Hizmetleri

Profesyonel Dış Cephe Kaplama Hizmetleri

Güvenilir Sanayi Mutfak Ekipmanları

Güvenilir Sanayi Mutfak Ekipmanları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir