Ortam Dinleme Cihazları Mahkeme Delili Sayılır mı?

Ortam Dinleme Cihazları Mahkeme Delili Sayılır mı?

Teknolojinin her bakımdan gelişmesiyle birlikte insanlar arası sır kavramı yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlamıştır. Normal yöntemlerle öğrenilemeyen bilgilerin yerleştirilecek küçük cihazlarla hiçbir çaba sarf etmeye gerek kalmadan öğrenilebileceği bir çağda yaşıyoruz.

Yerleştirildiği bölgede sesleri kaydederek sahibine her anlamda bilgi veren ortam dinleme cihazları bazen politik amaçlarla kullanıldığı gibi bazen çok özel nedenlerle kullanılabilmekte. Bu tarz cihazlara ulaşmanın hemen her insan için mümkün hale gelmesiyle birlikte kullanımları da ciddi oranlara çıkmıştır. Teknolojinin belirgin bir şekilde hissedildiği cihazların teknolojik anlamda fazlasıyla donanıma kavuşması cihazların kullanılabilirliğini artırmanın yanı sıra işlevselliğini de kat ve kat yukarılara taşımıştır. Gizli saklı hiçbir şeyin kalmayacağı cihazlar sizleri bekliyor.

Gizli kameralar ve benzeri diğer cihazlarla her türlü bilgiye hızlıca erişmeniz mümkün. En yakın arkadaşınızın sizin hakkınızdaki gerçek düşüncelerinden tutun faili bulunamayan bir suçun ortaya çıkarılmasına kadar her türlü amaç için rahatlıkla kullanılabiliyor. Gizlilik kavramını tamamen ortadan kaldıran cihazlar gerek internetten gerekse günlük yaşamdan rahatlıkla temin edilebiliyor. Temin etmenin oldukça kolay hale gelmesi kullanımını da artırmıştır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Torun Banyo Dolabı Tasarımı

Torun Banyo Dolabı Tasarımı

Elektronik Sigara

Elektronik Sigara

Profesyonel Dış Cephe Kaplama Hizmetleri

Profesyonel Dış Cephe Kaplama Hizmetleri

Güvenilir Sanayi Mutfak Ekipmanları

Güvenilir Sanayi Mutfak Ekipmanları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir