Kripto Para Borsasında Exchange İşlemi

Kripto Para Borsasında Exchange İşlemi

Kripto para yatırımlarımızda çeşitli işlem tiplerimiz bulunuyor. Limit-Piyasa olarak ayrılmakta olan işlem tiplerini, stop ya da zarar durdur işlemleri takip ediyor. Limit-Piyasa işlemleri arasındaki farklar her zaman merak konusudur. Şöyle özetlemek istersek, piyasa işlemleri sayesinde kısa sürede alım-satım yapabilirsiniz. Limit işlemleri sırasında ise cetvelde işaretleme yapmalı, uygun alıcılar ya da satıcılar bulmalısınız. Nispeten daha uzun sürecektir. Fakat piyasa işlemlerine kıyasla daha düşük komisyon kesimi bulunuyor.

Cryptofon borsasında yer almakta olan işlemlerden bir diğeri de bahsetmiş olduğumuz stop işlemidir. Stop işlemi sayesinde, otomatik satış yapılır. Belirlemiş olduğunuz destek noktasının altına düştüğünde, stop limitinize değerin düşmesi durumunda, otomatik satış yapılacaktır.

Bu otomatik satış işlemi bazen hayat kurtarabilir. Çünkü bazı durumlarda, gece çok büyük düşüşler söz konusu olabiliyor. Kripto para piyasası gerçekten de çok narindir. En ufak şeylerden ürkebilir ve kanatlanıp uçabilir ya da düşebilir. Bu sebepten ötürü de stop limitlerimiz olmaksızın yatırım yapmamalıyız.

Bir diğer işlemimiz olan cryptofon exchange , kripto paralar arasında çevrim yapmamıza olanak sağlamaktadır. BTC-ETHR arasında geçiş sağlamak açısından bu işlem tipini kullanabilirsiniz. Tabii ki zaten borsa içerisine giriş yaptığınızda, bahsetmiş olduğumuz bu değişim imkanlarını görebilirsiniz. Hangi para birimleri arasında bu imkanlar yer alıyor görebilirsiniz. Yapacağınız işlemler sırasında elinizdeki bakiyeleri çevrimler yaparak bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İstanbul Evden Eve Nakliyat Yapan Firmalar

İstanbul Evden Eve Nakliyat Yapan Firmalar

Dünyanın En Güzel Hediyesi Çiçekler

Dünyanın En Güzel Hediyesi Çiçekler

Hangi Dövizlere Yatırım Yapmalı?

Hangi Dövizlere Yatırım Yapmalı?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir