Diş Teli Diş Estetiğini Bozar Mı?

Diş Teli Diş Estetiğini Bozar Mı?

Yüzümüzün güzelliğini belirlemekte olan detayları sayın desek, bunlar arasında çenemizin yapısı ve diş estetiği kaçıncı sırada yer alırdı? Herkesin tabii ki kriter belirleme tavrı ve önem sırası farklıdır. Ancak istatistiklere göre bakacak olursak ilk sırayı burunla birlikte dişler almaktadır. Gülüş güzelliği denilen kavramın nasıl da önem kazandığını görebiliyoruz. Bugün baktığımızda, dişlerimizin güzelliği ve doğru yapıda dizilişi güzelliğimize oldukça büyük katkı sağlamaktadır.

Doğuştan birtakım sorunlarımız olabilir. Çene yapımızda, kemiğimizde eğrilik bulunabilir. Dişlerimizin çarpıklığı yine çocukluktan gelen parmak emme gibi kötü alışkanlıklar sebebiyle görünebilir. Genetik faktörler burada rol alabilir. Yaşadığımız travma sonrasında dişlerimizde kırılma ya da çarpık büyüme sorunlarıyla karşılaşabiliriz. Ne olursa olsun ortodonti sorunları, yüzümüzün çehresini belirlemek konusunda ilk göze çarpan başlıklardandır.

Çenemizin kemiğindeki istenmeyen görünüm ve dişlerin çarpık görüntüsü kapanış sorunlarına sebebiyet verecektir. Bu durum yüz güzelliğine etki edebileceği gibi aynı zamanda gülüş güzelliğine de olumsuz şekilde etki etmektedir. Dolayısıyla diş teli gibi çözümler kesinlikle en doğru seçenekler arasındadır. Diş teli takmak, ortodonti sorunlarına etkili bir çözümdür.

Diş estetiği tabii ki diş teli takmakla tamamen çözülür diyemeyiz. Başlığımızdaki soruya diş telinin kesinlikle diş estetiğine olumlu katkıda bulunacağını söyleyebiliriz. Ancak diş kayıplarımız veasire varsa bunlar için ekstra tedaviler almalıyız. Bu tedaviler kaplama, protez olurken İmplant gibi çok daha kesin çözümler de olabilmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Spa Merkezi

Bursa Spa Merkezi

Lazer Epilasyon ile Güzelliğinize Güzellik Katın

Lazer Epilasyon ile Güzelliğinize Güzellik Katın

Protez Saçta Etkili Sonuçları Oscar Hair’le Elde Edin

Protez Saçta Etkili Sonuçları Oscar Hair’le Elde Edin

Dış Sağlığınızı Önemseyin

Dış Sağlığınızı Önemseyin

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir