Dijital Dünyada Elektronik Belediyecilik Anlayışı

Dijital Dünyada Elektronik Belediyecilik Anlayışı

Dijital dünyanın yararı, dünyamızı değiştirme potansiyeli aşikar. Bugün baktığımızda, neredeyse her şeyin hayatımızın içerisinde dijital platformlarda yer aldıklarını görebiliyoruz. En küçük ihtiyaçlarımızdan, çok daha büyük başlıklara kadar birçok konu, bugün, artık dijital dünya içerisinde yer almaktadır. Bu yazımızda, internetin bu güçlü etkisinin şu anda e-belediye hizmetlerine de fırsat tanımış olduğundan bahsetmek istiyoruz.

Büyükşehir belediyeleri ya da ilçe belediyeleri fark etmeksizin, internetin şu anda gelmiş olduğu gelişmişlik seviyesi sebebiyle, dijital dünyayı takip etmektedirler. Ve artık hizmetlerini sadece sokakta değil, bunun yanında, tabii ki gerektiği şekilde dijital dünyada da göstermektedirler. Halkın isteklerine yanıt veren, sorularını yanıtlayan, ihtiyaçlarını karşılayan belediyecilik anlayışı, dijital ortamda da sürmektedir. Mümkün mertebe bütün imkanlar kullanılarak, gerektiği şekilde belediye forum panellerinde halk ile iletişime geçilmektedir.

Dijital ortamın sağlamış olduğu verimlilik, artık, belediye forumu adına da geçerlidir. Bulunduğunuz şehirden bağımsız olarak, diğer büyükşehir belediyeleri ile de iletişime geçebiliyorsunuz. Tabii ki daha dolaylı bir iletişimden bahsediyoruz. Ancak belediyelerin güncel paylaşımlarından haberiniz oluyor. Bunun yanı sıra, dijital ortamda, bu belediyecilik anlayışının yardımlaşma taleplerine, farklı bir bölgeden de erişim sağlayabiliyorsunuz.

Siyasi konulardan bağımsız olarak, hiçbir başlığa ya da ideolojiye bağlı olmadan görevlerini yerine getiren platformlar, resmi makamlar tarafından da denetlenmektedirler. Özellikle İç işleri Bakanlığı tarafından denetlenmekte olan bu tip forumlarda, herhangi bir şekilde bir ideolojiye bağımlılık kurallara aykırıdır. Söylediğimiz üzere, en önemli konu yardımlaşmak ve iletişimde olmaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Firma Rehberi Avantajları

Firma Rehberi Avantajları

Hile Satış Firması

Hile Satış Firması

Unranked Hesap Satın Al

Unranked Hesap Satın Al

Instagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır?

Instagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir