Cami Halısı Seçimi Kararı Nasıl Verilir?

Cami Halısı Seçimi Kararı Nasıl Verilir?

Camilerde kullanılan cami halısı üretimlerini üstlenmekte olan çok sayıda firma bulunur. Bugün, camiler için halı üretiminin gerçekten de önemli bir iş kolu olduğunu itiraf etmeliyiz. Ülkemizin ihracat verilerinde de genel olarak halı üretiminin kayda değer yer işgal ettiğini de belirtmeliyiz. Hem kültürümüze ait olarak çok değerli birtakım değerleri içeriyor olmasından ötürü hem de dini motiflerle birlikte ayrı bir kültür gereci olmasından ötürü her zaman ilgi çekmektedir.

Elbette ki üretimin artması her ne kadar cami halısı fiyatları içerisinde düzenlemeyi getirmiş olsa da, artan üretimle birlikte kaliteli üretim de düşmüştür. Uzun ömürlü olan cami halılarını bulmak zorlaşmaktadır. Çünkü cami halısı sürekli olarak değişimi yapılabilecek bir detay değildir. Bu da üretimlerde birtakım detayların atlanarak kalitesiz üretimlerin oluşmasına sebebiyet vermektedir.

İlk öncelikli olarak hangi halı modelini seçmek istediğinize karar vermelisiniz. Seçenekler arasında akrilik modeli ilk sırada yer alırken, yün cami halısı en pahalı ve kaliteli olan halı modelidir. Eğer ekonomik model istiyorum diyorsanız, akrilik üzerinde yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz.

Tabii ki halılara ekstra olacak şekilde seccadeli cami halısı gibi talepler de belirtebilirsiniz. Ancak malzemeyi belirledikten sonrasında gerisini belirlemek çok daha kolay olacaktır. İkinci seçenek ise kaliteli firmaları tercih etmektir. Deneyimli bir kişiden yardım alarak, üretilmiş olan halıların kalitesine ilişkin daha doğru birtakım gözlemler gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette ki teknik açıdan muhtemeş de olsa, mimari ile uyum, atmosferin bütünlüğüne göstereceği uyum da önem arz etmektedir. Caminin iç mekan yapısı incelenmelidir. Daha mistik, gösterişli bir halı isterseniz göbekli, daha sade isterseniz de saflı halı modellerini talep edebilirsiniz. Bu karar da yine tamamen, uzman bakış açısıyla alınabilecek bir detay şeklinde kenara not düşülmelidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa’nın En Lüks Oteli

Bursa’nın En Lüks Oteli

Enkay İnşaat’tan Konya’ya yakışan projeler

Enkay İnşaat’tan Konya’ya yakışan projeler

Başakşehir Yüksek Katlara Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Başakşehir Yüksek Katlara Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Unutulmaz Sürprizlerinizi Bizmle Yapın

Unutulmaz Sürprizlerinizi Bizmle Yapın

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir