Bişektomi Ağrılı Bir Operasyon Mudur?   

Bişektomi Ağrılı Bir Operasyon Mudur?  

Operasyonel bir sürecin endişe verici taraflarından bir tanesi operasyonun kendisi olurken diğeri operasyon sonrasıdır. Estetik cerrahisinde birçok hasta, operasyon sonrasında ağrı çekip çekmeyeceklerini merak etmektedirler. Misal kapalı burun estetiği operasyonları sonrasında hastalar birtakım şikayetlerden bahsedebiliyorlar. Bu şikayetler bazen estetik açıdan olabiliyor. Bazen ise fonksiyonel açıdan olabiliyor.

Gün sonunda yaşanmış bu şikayetler tabii ki revizyon burun estetiği gibi ikinci bir operasyona gebe kalabiliyor. Bu durumlarla karşılaşmış hastalar, belirli endişelere sahip olabiliyorlar. Bu endişe diğer operasyonlara da yansıyabiliyor. Mesela jinekomasti ameliyatı olacak erkekler, memelerinin normal görüntülerine kavuşamayacaklarından endişe ediyorlar. Kısacası, hastaların bu tarz endişe ile yaklaşımları sıklıkla görülmektedir.

Aynı durum Bişektomi operasyonlarında da yer buluyor. Nedir bişektomi oradan başlayalım. Yanak inceltme ameliyatı olarak tanımlanabilir. Yanakta yer alan yağ torbalarının alındığı bir operasyondur. İki yanaktan kesik atılır ve yağ torbaları alınır. Bu şekilde daha ince hatlara sahip olursunuz. Daha uzun bir yüze sahip olursunuz. Elmacık kemikleriniz daha belirgin olmaya başlar. Tam da kadınların aradıkları ideal yüz hat görüntüsü diyebiliriz.

Peki, bu ameliyatı yaptıracak kişileri ağrılı bir süreç mi bekliyor? Kesinlikle hayır. Hastalardan gelen en büyük şikayetler genellikle yanak ağrıları ve kısa süreli ödemler olmaktadır. Ağrısız sızısız bir süreçtir. Kısa süreli bir operasyondur. Genel anestezi yerine lokal anestezi tercih edilmektedir. Kısa süre içerisinde ameliyat biter ve hasta taburcu edilir. Sonrasında da yoğun ağrı sızı yaşanmaz, rastlanmaz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Spa Merkezi

Bursa Spa Merkezi

Lazer Epilasyon ile Güzelliğinize Güzellik Katın

Lazer Epilasyon ile Güzelliğinize Güzellik Katın

Protez Saçta Etkili Sonuçları Oscar Hair’le Elde Edin

Protez Saçta Etkili Sonuçları Oscar Hair’le Elde Edin

Dış Sağlığınızı Önemseyin

Dış Sağlığınızı Önemseyin

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir