Aile İçi Şiddetin Ceza Hukukundaki Karşılığı

Aile İçi Şiddetin Ceza Hukukundaki Karşılığı

Aile içi şiddet tanımı, özet olarak, kişinin ailesine karşı uygulamış olduğu ‘’ekonomik-fiziksel-psikolojik-cinsel şiddet’’ şeklinde tanımlanabilmektedir. Aile kurumunun ilerleyişine zarar vermekte olan bu süreç, ceza hukuku kapsamında ayrıntılı şekillerde ele alınmıştır. Bu tarz baskı mahiyetinde etki bırakan her konu, ceza hukuku kapsamında, ‘’şiddet’’ tanımını ihtiva etmektedir. Mercantaş Hukuk Bürosu ceza hukuku avukatı Ankara isimleri, bu süreç ile özel olarak ilgilenmektedirler. Uzmanlık alanlarını bu yönde yapmış olan avukatlar, kontrat hazırlama sürecinden dava sürecinin işlenmesine kadar deneyimli bir şekilde hizmetlerini sizlerle buluşturmaktadırlar.

Aile İçi Şiddet Türleri Nelerdir?

Uzmanlık alanı miras hukuku avukatı Ankara olan kadromuz da, aile içi şiddet konusundaki davalarla ilgilenmektedir. Sorunlarınızın tespitinde dilerseniz iletişime geçip, bazı sorular yönlendirebilirsiniz. Aile içi şiddet kavramının miras hukuku ya da ceza hukuku kapsamında nasıl ayrı ayrı ele alındığını danışmanlık hizmetlerimizden bizatihi öğrenebilirsiniz. Size birazdan sıralayacağımız aile içi şiddet türlerinin, dava sürecinde nasıl bir planlama incelemeye alınacağından bahsedeceklerdir. Aile içi şiddet türleri kısaca şu şekildedir:

  • Fiziksel Şiddet
  • Sözlü Şiddet Veya Duygusal/Psikolojik Şiddet
  • Cinsel Şiddet
  • Ekonomik Şiddet

Mercantaş Hukuk Bürosu olarak, iş hukuku avukatı Ankara da dahil olmak üzere, birçok farklı uzmanlık alanımız mevcuttur. Sorunlarınızın tespiti için arayabilir, danışmanlık hizmetlerimizi alabilirsiniz. Bunun yanında sürece dair daha detaylı, derin incelemeler için de, büromuzun sunacağı hizmetleri talep edebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa’nın En Lüks Oteli

Bursa’nın En Lüks Oteli

Enkay İnşaat’tan Konya’ya yakışan projeler

Enkay İnşaat’tan Konya’ya yakışan projeler

Başakşehir Yüksek Katlara Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Başakşehir Yüksek Katlara Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Cami Halısı Seçimi Kararı Nasıl Verilir?

Cami Halısı Seçimi Kararı Nasıl Verilir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir